Esileht

Allikas: Keeleleek
Redaktsioon seisuga 7. märts 2017, kell 21:03 kasutajalt Ptinits (arutelu | kaastöö) (Sisu)

(erin) ←Vanem redaktsioon | Viimane redaktsiooni (erin) | Uuem redaktsioon→ (erin)

Keeled/Languages: Eesti, English

Käesoleva viki eesmärgiks on koondada digitaalhumanitaaria, keeletehnoloogia ja seotud valdkondade alast informatsiooni. Informatsiooni koondamise läbi toetada humanitaarteadlaste ja huviliste töös ja igapäevaelus arvutirakenduste kasutamist. Samuti püüab viki koondada informatsiooni valdkondi tundvate ning nende vastu huvi tundvate inimeste kohta informatsiooni, mis võimaldaks hõlpsamini algatada koostööettevõtmisi valdkondade vahel.

Tehnoloogia ja uurimisvaldkondade ühendamist võib näha kui ühist probleemi, mida on võimalik püüda jupphaaval kollektiivselt lahendada. Tulemused ei ole garanteeritud, aga sammu võrra kaugemale saab küll. Mida ligipääsetavam on informatsioon algajale, seda kergem ja võimalikum on vikiga seotud uurijatel töid tehtud saada ning koostöövõimalusi leida.

NB! Viki on äsja ülekantud teise raskuskeskmega varasemast vikist ning vajab hetkel korrastamist. Kõigile artiklitele on täiendused oodatud.

Sisu

Vikis on praegu esindatud järgmised valdkonnad:

Digitaalhumanitaaria

Digitaalhumanitaaria Eestis, Events in digital humanities, Tööriistad digitaalhumanitaarias, Uurimiskeskkonnad, Probleeme digitaalhumanitaarias

Avatud teadus

Avaandmed, Big data, Vaba publitseerimine, Avatud märkmete teadus

Keeletehnoloogia

Keeletehnoloogia Eestis, Eesti keele tarkvara loend, Keeletehnoloogia viki, Keeleressursside võrgustikud, Keeletehnoloogia rakendused

Keeleteadus

Keeleteadus Eestis, Eesti keele ressursside loend, Uudised.keeleleek.ee, Eksperimentaalmeetodid

Andmeanalüüs

Andmeanalüüs humanitaarile, Big data, Agentorienteeritud modelleerimine, Visualiseerimine, Metaandmed, Programmeerimine

Inimesed

Digitaalhumanitaaria, Keeletehnoloogia, Kompetentsid, Uurimisteemad, Huvid

Ühingud

Eesti Digitaalhumanitaaria Selts, CAA Eesti (Arheoloogia)

Alustamine

  • Vikit võivad lugeda kõik ning ka kirjutamine on kõigile avatud.
  • Vikisse kirjutamiseks on vajalik luua kasutajanimi. Selle lihtsustamiseks on keskkond integreeritud ka TAAT-iga, mille kaudu on võimalik logida sisse ülikooli kasutajanimega (nt TÜ, TTÜ ja TLÜ õpilased ja töötajad). Ajutiselt TAAT hetkel ei tööta.
  • Vaata kõiki artikleid, otsi artikleid või sirvi artikleid kategooriate järgi.
  • Soovitud artiklite loend näitab missugust sisu viki parajasti otsib. Ka võib seal arutleda selle üle, mida ei ole vaja. Viimaste muudatuste all võib jälgida aktiivseid uurimissuundi.

Viki juhend

Keeleviki on mitmekihiline. Selle artiklid võivad olla lühikesed seletused, pikad teaduslikud artiklid, terminoloogilised või eri võõrkeelsete keeleteooriate eestikeelsete vastete pakkumised. Igal artiklil on oma aruteluleht.

Sisselogides on võimalik artikleid luua või lihtsalt toimetada, aruteludes osaleda või terminite eestikeelseid vasteid pakkuda. Viki kasutab sarnast vormingut kui eesti Vikipeedia ja artiklid on varustatud vaba litsentsiga, mis võimaldab tekstide avaldamist ka mujal. Vormingu kasutamiseks on olemas ka spikker. Üksikasjaliku juhendi Mediawiki vormistamise kohta leiab eesti Vikipeedia juhendist. Et siinne sisu on mõeldud Eesti digitaalhumanitaaria ja seotud valdkondade ühendamiseks ja enda eesmärkidel kasutamiseks ei laiene sisule samad nõuded kui Vikipeedias.

Haldaja

Viki praegune haldaja on MTÜ Keeleleek ja kõik sisu on litsentseeritud Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike all.